HTML

Ha csak ezt az oldaldobozt látod, akkor egy olyan sablont választottál, amiben csak balhasáb van, az oldaldobozaid viszont alapértelmezésben a jobbhasábba kerülnek. Menj be az Oldaldobozszerkesztőbe (Megjelenítés / Oldaldobozok), és kattints a Hasábcsere gombra!

CAD-monkey

Olyan irodai alkalmazott, aki az éjjel-nappali CAD-rajzoláson kívül semmi mást nem csinál. Leggyakoribb előfordulási helye: építész, építő és egyéb mérnöki irodák környéke.


Építészhallgató vagy? Építészmérnök? Esetleg építőipari vállalkozó? Hogy látod az építőipar helyzetét? Mi a véleményed a magyar építésképzésről, annak problémáiról? A túlképzésről?


Küldd el véleményedet, posztodat a cadmonkey kukac freemail pont hu címre, hogy közzétegyük a blogon!


Néhány megjegyzés:

Ez nem egy hagyományos értelemben vett blog, inkább egy linkgyűjtemény, néhány részlettel, idézettel kiegészítve. Igyekszem megadni az eredeti, teljes írások linkjeit is, ahol van erre lehetőség.

Az itt olvasható írások, vélemények gyakran lehetnek szubjekívet, erős megfogalmazásúak. Vannak olyan részek, amelyekkel egyetértek, és olyanok is, amelyekkel nem feltétlenül, de nem szeretnék véleményt formálni ezekről a kérdésekről, inkább a problémák felvetése az, amiért írom ezt a blogot.

Friss topikok

Linkblog

Utolsó kommentek

12. Hallgatói monológok 4.

2008.10.02. 18:00 CAD-monkey

Hallgatói monológok 4





















Hallgatói monológok sorozat negyedik része következik.

"Mint negyedéves építész én is hozzászólok:

Előkészítő: van olyan, amit kimondottan a rajzi tanszéken tartanak, függetlenül a matektól és a fizikától, szerintem mindenképp arra érdemes jelentkezni, mert amit ott tanulsz, az a felvételire mindenképp elég, de gyakorlatilag az egyetem alatt sem tanulsz meg jobban rajzolni, mint amit ott kapsz. Ezek általában még a nyílt nap (ált. november 1-2. péntekje, érdemes elmenni rá) előtt indulnak, kb. októberben.

Matek és fizika: én igazából azt mondanám, hogy a fizikára gyakorlatilag miután bekerültél nincs sok szükséged, inkább a logikus gondolkodás az, ami a számolgatós tárgyakhoz kell (szilárdságtani tárgycsoport, épületfizika). Matekból meg két félév van, amit a mintapéldák begyakorlásával sztm meg lehet csinálni nem annyira matekos beállítottsággal is. Úgyhogy igazán ezekre tényleg ahhoz van szükséged, hogy bejuss (ehhez sajna nem tudok tanácsot adni, mert én még a régi rendszer szerint pontot duplázva felvételiztem).

Hogy mennyire műszaki és mennyire művészi? A tárgyakat tekintve kb 50-50%, vannak a tervezési tárgyak, amivel a félévben a legtöbbet foglalkozol, ezeknél bátran el lehet szállni, mert nem az a legfőbb szempont, hogy műszakilag korrekt legyen, hanem inkább az, hogy legyen valami művészi értéke. Másik oldalról pedig vannak azok a tárgyak, amik tényleg azzal foglalkoznak, hogy miből, hogyan építesz, ezzel a felével sokszor meg szoktak szenvedni az emberek.

Viszont magában a szakmában sokkal több lesz a nem művészi: szervezési, műszaki, stb feladat, mint maga a művészi kibontakozás.

Az egyetem nehézségéról még pár szó: nem csak a jövő éved fog nagyon a tanulásról szólni, hanem az utána következő 5-7-10 éved is. Én gimisként nem hittem el, hogy ennyire megterhelő lesz, pedig nem jöttem laza suliból, szóval én azt mondom, hogy igencsak sokat kell foglalkozni az egyetemmel, értsd azt, hogy amíg a más szakokra járó haverjaid folyamatosan járnak majd bulizni, neked erre nem sok időd lesz. Az én ismerőseim közül talán csak az orvosira járók szendvednek többet.

És igazából szerintem nem is ez a "legrosszabb", hanem az, hogy miután végeztél, azután is ez vár rád: rengeteg meló, nem annyira rengeteg pénzért. Persze ha az ember ezt akarja csinálni, akkor ezt fogja, és az az öröm, amikor megépül egy házad, valószínűleg megéri. Szóval azt tanácsolom neked, hogy csak akkor válaszd ezt a szakmát, ha tényleg elhivatott vagy. Esetleg keress meg egy-két gyakorló építészt, ők biztos szívesen mesélnek elrettentő/bíztató történeteket."

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://cadmonkey.blog.hu/api/trackback/id/tr6640886

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása