HTML

Ha csak ezt az oldaldobozt látod, akkor egy olyan sablont választottál, amiben csak balhasáb van, az oldaldobozaid viszont alapértelmezésben a jobbhasábba kerülnek. Menj be az Oldaldobozszerkesztőbe (Megjelenítés / Oldaldobozok), és kattints a Hasábcsere gombra!

CAD-monkey

Olyan irodai alkalmazott, aki az éjjel-nappali CAD-rajzoláson kívül semmi mást nem csinál. Leggyakoribb előfordulási helye: építész, építő és egyéb mérnöki irodák környéke.


Építészhallgató vagy? Építészmérnök? Esetleg építőipari vállalkozó? Hogy látod az építőipar helyzetét? Mi a véleményed a magyar építésképzésről, annak problémáiról? A túlképzésről?


Küldd el véleményedet, posztodat a cadmonkey kukac freemail pont hu címre, hogy közzétegyük a blogon!


Néhány megjegyzés:

Ez nem egy hagyományos értelemben vett blog, inkább egy linkgyűjtemény, néhány részlettel, idézettel kiegészítve. Igyekszem megadni az eredeti, teljes írások linkjeit is, ahol van erre lehetőség.

Az itt olvasható írások, vélemények gyakran lehetnek szubjekívet, erős megfogalmazásúak. Vannak olyan részek, amelyekkel egyetértek, és olyanok is, amelyekkel nem feltétlenül, de nem szeretnék véleményt formálni ezekről a kérdésekről, inkább a problémák felvetése az, amiért írom ezt a blogot.

Friss topikok

Linkblog

Utolsó kommentek

11. Hallgatói monológok 3.

2008.10.01. 18:00 CAD-monkey

Hallgatói monológok 3.





















Hallgatói monológok sorozat harmadik része következik.

"Ja, miket kell rajzolni: mindent.

egyet nem: fonnyadt gyümölcsöt. csendéletet nem, esetleg ha éppen egy bizonyos rajztanárhoz (a 20ból) veszel föl véletlenül egy órát. (ez csak példa, semmi intonáció nem jár vele)

Most fölsorolhatnám az összes tárgyat, h miből kell rajzolni, de könnyebb azokat, amikből nem kell. nem is tudom, h van-e ilyen...

Szóval: alaprajzok, metszetek, homlokzatok, belső terek, látvány, térrekonstrukció, tartószerkezeti skiccek, kivitelezési organizációs tervek, ja, ábrázoló geometria elsőben, statikai modellek, épszerk: födémSZERKEZET (ezt még most úgy hívod: plafon ;) ), lépcsőSZERKEZET, alapozási SZERKEZET, fedélszék SZERKEZET (ezt még most úgy hívod: a tető/padlás ;) ), homlokzati metszet, nyílászárók, padlók, álmennyezetek, később falas/vázas épületek szakrajzai, saját tervek: lakóház, középület, ipari és mezőgazdasági épület, ezekből majd' minden órára újabb és újabb skiccpauszokat rajzolsz tele (amit aztán a korrektor jól összefirkál), huhh, most veszek levegőt... ja! gépészeti vezetékek, acélcsarnokok,

éptöriiii!!!! banyek, majdnem kiment a fejemből: hát vagy 1000 ókori/középkori/újkori templom alaprajzát és metszetét magold be a szigorlatra, SZÉPEN rajzold le őket (olyanokat persze, amiket élőben még soha nem láttál), de a szigorlat csak 1 vizsga, hozzá még jön 1-2 zh félévente.

Na jó, most befejezem! még egy csomó dolgot kihagytam! ezek felét kb szabadkézzel, másik felét lehet vonalzóval. és még ezután jön az eszköz: ceruza (színes is lehet tervezési tárgyakból), tus, toll vázlatoláshoz, ecsetfilc, másmilyen filc, pasztell stb stb (bármi, amit ki tudsz találni)

Ja! modell: hát igen, makettezésre is kell időt szánni, mert minden kiírásban ott van, h kell 1:500/1:200/1:100 modell a házadról avagy az egész területről, ahova építeni szeretnél. "

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://cadmonkey.blog.hu/api/trackback/id/tr28640879

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása