Hallgatói monológok sorozat harmadik része következik.
"Ja, miket kell rajzolni: mindent.
egyet nem: fonnyadt gyümölcsöt. csendéletet nem, esetleg ha éppen egy bizonyos rajztanárhoz (a 20ból) veszel föl véletlenül egy órát. (ez csak példa, semmi intonáció nem jár vele)
Most fölsorolhatnám az összes tárgyat, h miből kell rajzolni, de könnyebb azokat, amikből nem kell. nem is tudom, h van-e ilyen...
Szóval: alaprajzok, metszetek, homlokzatok, belső terek, látvány, térrekonstrukció, tartószerkezeti skiccek, kivitelezési organizációs tervek, ja, ábrázoló geometria elsőben, statikai modellek, épszerk: födémSZERKEZET (ezt még most úgy hívod: plafon ;) ), lépcsőSZERKEZET, alapozási SZERKEZET, fedélszék SZERKEZET (ezt még most úgy hívod: a tető/padlás ;) ), homlokzati metszet, nyílászárók, padlók, álmennyezetek, később falas/vázas épületek szakrajzai, saját tervek: lakóház, középület, ipari és mezőgazdasági épület, ezekből majd' minden órára újabb és újabb skiccpauszokat rajzolsz tele (amit aztán a korrektor jól összefirkál), huhh, most veszek levegőt... ja! gépészeti vezetékek, acélcsarnokok,
éptöriiii!!!! banyek, majdnem kiment a fejemből: hát vagy 1000 ókori/középkori/újkori templom alaprajzát és metszetét magold be a szigorlatra, SZÉPEN rajzold le őket (olyanokat persze, amiket élőben még soha nem láttál), de a szigorlat csak 1 vizsga, hozzá még jön 1-2 zh félévente.
Na jó, most befejezem! még egy csomó dolgot kihagytam! ezek felét kb szabadkézzel, másik felét lehet vonalzóval. és még ezután jön az eszköz: ceruza (színes is lehet tervezési tárgyakból), tus, toll vázlatoláshoz, ecsetfilc, másmilyen filc, pasztell stb stb (bármi, amit ki tudsz találni)
Ja! modell: hát igen, makettezésre is kell időt szánni, mert minden kiírásban ott van, h kell 1:500/1:200/1:100 modell a házadról avagy az egész területről, ahova építeni szeretnél. "
Utolsó kommentek