HTML

Ha csak ezt az oldaldobozt látod, akkor egy olyan sablont választottál, amiben csak balhasáb van, az oldaldobozaid viszont alapértelmezésben a jobbhasábba kerülnek. Menj be az Oldaldobozszerkesztőbe (Megjelenítés / Oldaldobozok), és kattints a Hasábcsere gombra!

CAD-monkey

Olyan irodai alkalmazott, aki az éjjel-nappali CAD-rajzoláson kívül semmi mást nem csinál. Leggyakoribb előfordulási helye: építész, építő és egyéb mérnöki irodák környéke.


Építészhallgató vagy? Építészmérnök? Esetleg építőipari vállalkozó? Hogy látod az építőipar helyzetét? Mi a véleményed a magyar építésképzésről, annak problémáiról? A túlképzésről?


Küldd el véleményedet, posztodat a cadmonkey kukac freemail pont hu címre, hogy közzétegyük a blogon!


Néhány megjegyzés:

Ez nem egy hagyományos értelemben vett blog, inkább egy linkgyűjtemény, néhány részlettel, idézettel kiegészítve. Igyekszem megadni az eredeti, teljes írások linkjeit is, ahol van erre lehetőség.

Az itt olvasható írások, vélemények gyakran lehetnek szubjekívet, erős megfogalmazásúak. Vannak olyan részek, amelyekkel egyetértek, és olyanok is, amelyekkel nem feltétlenül, de nem szeretnék véleményt formálni ezekről a kérdésekről, inkább a problémák felvetése az, amiért írom ezt a blogot.

Friss topikok

Linkblog

Utolsó kommentek

3. "Húzzanak innen!!!" 2. rész, avagy néhány hozzászólás

2008.02.06. 09:00 CAD-monkey

Néhány hozzászólás





















Aki elolvasta az előző posztban ajánlott Wérgida írást, és annak hozzászólásait, annak ez a mai hozzászólás-válogatásom nem fog sok újat mondani. Ha valaki nem olvasta el az ottani reakciókat is Bachmann Péter szövegére, annak ajánlok figyelmébe néhány hozzászólást, különösebb értelmezés, vagy kommentár nélkül...


"...kell ez a fajta beszéd. langyos lekvárban tapicskolunk. én tapsoltam volna ha ott vagyok. oldalakon keresztük tudnám sorolni, hogy mi a baj a magyar építészettel. meg a képzéssel, mellesleg. mert a lábtól büdösödik a lábfej. meg a hozzáállásunkkal is baj van. nem ragoznám. olyanok vagyunk mint az ország. "

...

Ha viszont itthon maradsz, lehet még választani a szokásos magyar utat: már az egyetemen (figyelem: utána már késő!) jóba kell lenni valamelyik középszerű hazai "sztárépítésszel", (lehetőleg tanszékvezetővel), akinek az égisze alatt végigcsinálod a gyakorlatot és a gondosan háromszor szűrt mesteriskolát, és mire végzel , te is egy középszert csinálsz, persze azt jó minőségben , és végre elkezdheted lenézni az összes kollégádat akiknek még ez az út sem sikerült. (Ferko)

...

Úgy egy éve gondolkoztam el, hogy mi lesz, ha ott maradok (megj.:építész karon). Kávét fogok főzni, tervrajzot másolni, és iratkupacokat tologatni balról jobbra, majd fordított sorrendben jobbról balra. Így hát eveztem más tájakra. Most a Dunának bár ugyanazon az oldalán fogom azt tanulni, amit a Duna MÁSIK oldalán tanítanak...

...

...ezért jó, ha az ember történetesen lánynak született, mert viszonylag rövid idő alatt feltérképezve a hazai helyzetet, választhatja a másik értelmes utat, mégpedig a gyerekszülést. Mondjuk 3-at. Vagy 4-et. Aztán majd meglátjuk...

...

Sajnos én is egyetértek a beszéd mondanivalójával, már ami a hazai "építészeti" gyakorlatot mutatja. De kétlem, hogy változna az ország, a "köz" mentalitása. A pécsi egyetemi képzés során is felvetődnek bennem kételyek a honi építészeti képzést illetően és az országban sehol nem látom, hogy jó irányba mennének a dolgok...

...

Még egy észrevétel. Kedves sajtosropogós. Amit felvetettél, az azért rettenetes, mert a lányok maguk szajkózzák már ezt, belenyugodva a helyzetbe. Nem szánalmas az, hogy ebben a nagy szarban is, a tehetséges női építészek eltűnnek a szarnak is a legaljára? Nem szánalmas az, hogy az órákon is ezt vágják a fejünkhöz az egyetemen? Nem szánalmas az, hogy mindezt úgy teszik, hogy a diákok minimum fele lány?És nem szörnyű az, hogy mindenkinek leírod, akinek kettessel kezdődik a személyi száma, az totál feleslegesen tanult 5-7évig, mindez csak arra szolgált, hogy kihalássza a 3-4 gyerek potenciális apját, (ha egyáltalán sikerül)és mindezt azért szenvedte ugyanígy végig, hogy tudjon beszélgetni egy-két témáról??

...

egy ponton megkérdeztem a közönséget - késélre állítva persze a kérdést -, hogy karrier vagy gyerek, akkor a gyereknél lendültek a karok.
...

ötödik évemet kezdem az építészkaron, nem ez lesz az utolsó. a nyáron próbáltam átgondolni-átértékelni ezt-azt, mert (már!! huszonix évesen..) belefáradtam az egyetemi hétköznapokba.

...

az építész közösség röhejes. a bercsényi kollégium olyan, mint egy szanatórium, álmos, undorodott pofák meg művész-arcok. azonnal ki lehet szúrni az elsősöket a k253 előtt, mert "kanári-színekben" virítanak, raszta, esztékászemüveg meg minden, ami kell. diplomaosztóra meg man-in-black-ké változnak-változunk. egyik ismerős nyugtatót szed, másiknak komplexusai vannak, szinte mindenkinek van valami krónikus, visszatérő betegsége, nem mozgunk eleget, össze-vissza eszünk.
...
szerintem ez épp olyan gáz (ha nem jobban), mint az, amit itt szakmai elkurvulásként emlegetsz (khm vagyis B.P. emlegeti).
csomó oktatónk ..... kialvatlan, kiábrándult; .. 12-meg 16-óráznak, hétvégén is güriznek, mert ugye "ne múljon el nap ceruzavonás nélkül"
...

Én értem a fújolást is. Nem lehet jó érzés, amikor pár perc alatt porig alázzák a világodat."





Ezeknél a hozzászólásoknál már egy kicsit talán elkanyarodtak az alaptémától (külföldi pálya), de a fenti véleményekben érezhető hihetetlen mennyiségű indulat, és felvetett próblémák mindenképp elgondolkodtatóak.
Mivel rengeteg reakciót, hozzászólást írtak annak idején Bachmann Péter beszédére, ezért aki az összeset el akarja olvasni, az a következő linkre kattintva Wérgida blogján megteheti:

Teljes cikk


Szólj hozzá!

Címkék: oktatás valóság droid magyarland építész túlképzés pályakép túlterhelés rajzrabszolga cad monkey

A bejegyzés trackback címe:

https://cadmonkey.blog.hu/api/trackback/id/tr65326862

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása